-------------------

Pridat.eu

pondelok, 8. augusta 2016

Ako sledovať TV zadarmo

Posted By: Milan Tulenko - 22:10:00

Je možné sledovať TV úplne zadarmo?Chcem sa vás opýtať na jednu otázku. Počuli ste už o tom,že je možné sledovať televíziu úplne zadarmo? Samozrejme že sú viacero možnosti ako toho docieliť. Čítajte a dozviete sa ako na to.  Viete koľko peňazí si môžete ušetriť, ak prestanete platiť za služby spojené s televíznym príjmom? Urobme malý prieskum.
TV

 • UPC-Digitálna televízia... 169 TV programov=37.50€ mesačne=450€ ročne
 • Skylink -satelit................. 143 TV programov=45.00€ mesačne=540€ ročne
Ceny služieb August 2016 za najväčšie baličky v ktorých sú zahrnuté aj HD programy.

Lepšia TV. 

Najlacnejšia je IPTV-televízia cez internet. IPTV služba " Lepšia TV " ponuka už v základnom balíku okrem zakladaných SK a CZ programov aj prémiové filmové programy,dokumentárne,decke,hudobne a erotické TV.  Veľa HD programov. Okrem toho získate zadarmo aj TV archív a filmotéku zo stovkami filmov a seriálov.

Za IPTV službu Lepšia TV zaplatíte iba 7€ mesačne • Poznáte KODI MEDIA CENTRUM???


Pre naj-náročnejších televíznych divákov mám tu niečo extra. Možno niekomu z vás niečo hovorí KODI MEDIA CENTRUM alebo skôr nazývaný XBMC-player. O čo ide?

kodi-media-centrum

Kodi Media Centrum je Open Source Home Theater Software - Otvorený system,program na prevádzkovanie domáceho kina pod licenciou GPL-Freeware - zadarmo.


Čo dokáže KODI MEDIA CENTRUM???

KODI-TV je softvér nadácie XBMC do ktorého sa inštalujú malé pluginy tretích strán.   Na vývoji týchto pluginov sa podieľajú nadšenci,programátorsky tím z celého sveta,ktorý to pre nás robia vo svojom voľnom čase úplne zadarmo. Je to otvorený systém, do ktorého za pomoci rôznych malých programov-takzvaných Addonov inštalujeme rôzne funkcionality.


1.)      Základnou funkcionalitou KODI-TV je možnosť sledovať online televízne programove tituly
 a rádia,ktoré práve vysielajú televízne a rozhlasové spoločnosti v reálnom čase.

Samozrejmosťou je EPG - elektronicky programový sprievodca. Počet programov nie je nijako obmedzený a môžete sledovať úplne zadarmo televízie a rádia z celého sveta.

Môžete sledovať také televízie aký play-list použijete. To znamená že nie len voľné TV zo Slovenska a Čiech ale aj platené ako je napríklad: HBO,Cinemax,Filmbox,Discoveri,Spektrum,Viasat a podobne,s českým alebo slovenským zvukom. Samozrejmosťou sú aj Adult-TV,18+++ televízne programy pre dospelých.

Playlist TV a rozhlasových staníc môžete mať uložený v zariadení alebo v nastaveniach zadáte adresu online webového sídla,kde sa play-list na internete nachádza. Je lepšie používať online play-list preto,lebo sa na internete automaticky obnovuje a s času na čas pribúdajú aj nové programy.

Niektorý play-list môže byť už nefunkčný a zastarali,preto treba zohnať aktuálny.

 Takýto play-list môže obsahovať 300,500 alebo až niekoľko 1000 TV a R programov,ktoré môžete sledovať úplne zadarmo alebo ako platená IPTV služba. Tak dosť bolo slov,lebo lepšie je raz vidieť ako sto krát počuť. Natočil som pre vás video.   Prosím pozrite si priložené video až do konca.


2.)     Druhou nemenej dôležitou funkcionalitou KODI-TV je možnosť sledovať relácie.filmy,seriály a športové udalosti,ktoré boli odvysielané aj niekoľko rokov dozadu v histórii z rôznych domácich a zahraničných televíznych archívov.

 Ďalej je možné sledovať z video-portálov ako je napríklad "YouTube,Vimeo" a zo serverov určených na sťahovanie filmov ako napríklad "HellSpy,Stiahni To" a podobne
 a to hneď,nemusíte čakať na stiahnutie filmu do vášho počítača.

 Našli ste nejaké zaujímave video  YouTube pri surfovaní na počítači? Jedným klíkom si ho spustite v KODI a sledujete na TV obrazovke alebo projektorom premietate na stenu,veľmi užitočná funkcia do prehliadača.3.)     Za pomoci takzvaného Baroon Scrapers alebo iného a doplnku SOSAČ
si môžete vytvoriť v Multimediálnom centre KODI-TV knižnicu médii,databázu niekoľko 1000 TV filmov a seriálov,ktoré môžete kedykoľvek zadarmo sledovať online bez sťahovania z internetu.

Filmy a seriály sú v knižnici radené abecedne podľa názvu,podľa žánru,podľa herca,podľa režiséra,podľa krajiny,podľa roku natočenia. K filmu alebo seriálu je pripojený obrázok a stručný popis s bodovým hodnotením od divákov.Takto si ľahko vyberiete z knižnice film, ktorý chcete pozerať. Po kliknutí sa vámi vybraný film alebo seriál do niekoľkých sekúnd spusti aj keď fyzicky nie je film uložený vo vašom zariadení, ale niekde na internete.

Najlepšie je na tom to,že celý film alebo seriál si pozriete bez prerušenia a neotravujú vás žiadne reklamy.

Samozrejme vy kedy chcete, môžete film prerušiť,pretočiť dopredu alebo dozadu či zastaviť a pustiť si podľa potreby niečo iné.

Väčšina online filmov a seriálov je dabovaných do slovenského jazyka. Ďalšie filmy a seriály z celého sveta môžete pozerať s titulkami.

4.)           S  KODI-TV môžete prehrávať vlastne DVD alebo Blu-Ray nosiče,prezrieť si fotografie alebo videa ktoré máte vo svojom mobilnom telefóne a to bez použitia káblov, počúvať online rozhlasove stanice z celého sveta.


A to nie je ani zďaleka všetko. Za pomoci rôznych doplnkov si môžete v multimediálnom centre pozrieť predpoveď počasia až na niekoľko týždňov dopredu na ľubovoľné miesta na svete,naplánovať si cestu na mape,prezrieť si vlastne fotografie z dovolenky alebo obrázky z internetu. 

Takto si môžete pozrieť napríklad zbierku obrazov slávneho  Picassa. Čo tak zahrať si rôzne hry,pozrieť si premávku na najdôležitejších  križovatkách, IP kamery z celého sveta alebo vlastne bezpečnostne IP kamery. 

Za pomoci KODI môžete aj ovládať vašu inteligentnú domácnosť - inteligentné  SMART systémy a veľa - veľa iného a to všetko úplne zadarmo. 
5.)KODI-TV môžete ovládať infračerveným diaľkovým ovládaním podobne ako televízor,klasickou alebo bezdrôtovou klávesnicou,myšou alebo Android Smart mobilným telefónom,pre ktorý je niekoľko aplikácii  na ovládanie KODI-TV v Markete Google Play.

Ak chcete ovládať KODI-TV mobilným telefónom musíte mať vlastnú domácu WIFI sieť.
K vytvoreniu takejto bezdrôtovej domácej siete potrebujete WIFI router. Viac informácií o rýchlosti pripojenia do internetu a o domácich WiFi sietiach sa dočítate v článku " Je rýchlosť internetu dôležitá?

Multimediálne centrum KODI TV včetne veľkého množstva rôznych doplnkov - takzvaných Addonov programujú a vyvíjajú  nadšenci - dobrovoľníci z celého sveta, preto je to všetko úplne zadarmo.Aký potrebujem televízor na sledovanie TV zadarmo???

Na sledovanie TV zadarmo v KODI budete potrebovať Smart televízor s operačným systemom Android.
To znamená, že potrebujete televízor, ktorý sa dá pripojiť k internetu buď UTP sieťovým káblom alebo cez WiFi.

Niektoré Smart TV už majú od výroby nainštalovaný KODI-TV,do iných je možné ho do-inštalovať.


Pozor!!! KODI -TV je možne inštalovať iba do televízorov s operačným systemom Android od verzie  Android 4.2 a vyšší. Na staršie verzie Androidu sa nainštalovať KODI-TV nedá. 

Do takzvaného Android Smart televízora jednoducho nainštalujete KODI-TV z  Google play,podobne ako inštalujete rôzne aplikácie a hry do Android mobilného telefónu.

Pozor!!! Ak mate napríklad televízor s operačným systemom TIZEN,čo je väčšina televízorov značky SAMSUNG,do týchto televízorov sa softvér KODI-TV nainštalovať nedá.

To iste platí aj pre operačný system WebOS 2.0 ktorý je vo väčšine televízorov značky LG a operačný system Firefox v televízoroch značky Panasonic.

Operačný system ANDROID do ktorého sa dá jednoducho nainštalovať KODI-TV je vo väčšine televízorov značky SONY a PHILIPS.


Porovnával som ceny na portáli Heuréka viac televízorov z operačným systémom Android pre veľmi ľahkú inštaláciu nielen KODI-TV, ale aj veľké množstvo iných aplikácií z marketu Google play.

Televízor Sony Bravia


Prvý televízor, ktorý sa mi veľmi zapáčil bol SONY BRAVIA KDL-43W808 z aktívnym 3D zobrazením za veľmi prijateľnú cenu. Tento FULL HD televízor ma EDGE LED podsvietenie.
Redukciu šumu v obraze zabezpečuje technológia zobrazenia X-Reality PRO.

Technológia spracovania obrazu Motionflow XR na frekvencií 1000 Hz je doplnená o zlepšenie obrazu Scene select,24P True Cinema a Advancet contrast enhancer na vylepšenie kontrastu.

Všetok obsah z vašho mobilného telefónu alebo tabletu si jednoducho bezdrôtovo cez domácu WiFi prenesiete na veľkú obrazovku do televízora SONY BRAVIA z operačným systemom Android.

Hlasové surfovanie na internete,vyhľadávanie videí a klipov.
Opýtajte sa televízora na čokoľvek,Android televízor je pripravený vam odpovedať na všetko.

SONY KDL-43W808

SONY KDL-43W808Ak momentálne nevlastnite Smart televízor z operačným systémom Android,alebo v krátkej budúcnosti neuvažujete si kúpiť takýto televízor,výborne vam poslúži aj takzvaný Android Box - media centrum. 

KODI-TV je už nainštalovaný v niektorých Media-centrách.

Najlepším riešením pre menej počítačovo zdatných ľudí,no nie len pre nich je zaobstarať si takzvaný Android Box,ktorý je už od výroby s nainštalovaným KODI-TV.


Ako sledovať TV zadarmo - Android Box
Android Box


Android Box z 8 jadrovým procesorom EVOLVEO H8
je v súčastnosti špička na trhu. 
Je to 4K-BOX s operačným systemom Android 6.0 Marshmallow.
 Ma nainštalovaný softvér KODI. Používa najmodernejší kodék H.265 HEVC

EVOLVEO jednoducho pripojíte k internetu a televízoru alebo projektoru a v pohode sledujete tisíce TV filmov,seriálov a videí z celého sveta.

Za pomoci Android BOXu si urobíte z obyčajného TV Smart televízor.

Ako nainštalovať KODI-TV do iných zariadení?


KODI - TV je multiplatformový software a môžete si ho úplne zadarmo stiahnuť zo stránky a nainštalovať na zariadenie pod operačným systémom Windows OS,Linux OS,Mac OS X,Android,iOS,RaspberryPI a iné špeciálne platformy.

POZOR!!! Pred inštaláciou KODI - TV si zistite rýchlosť a kvalitu pripojenia na internet.

Potrebujete neobmedzený internet. Aby ste mohli použivať KODI-TV bez porúch,sledovať online TV, videá bez sekania potrebujete hlavne kvalitné pripojenie na internet bez väčších výpadkov.

Krátke výpadky zvláda KODI-TV,preto že využíva takzvaný Buffer,pred spustením videá si časť z neho načíta do operačnej pamäte a takto krátke výpadky internetovej connectivity kompenzuje.

Pri slabšom internetovom pripojení je možné kapacitu Cache navýšiť za pomoci doplnku Advancet Setting,ale to je už na iný článok.

Keď vám dobre bez výpadkov a trhania fungujú videá napríklad z Youtube,máte pravdepodobne kvalitné pripojenie na internet. Čo sa týka rýchlosti downloadu pri sledovaní videa v slabšej SD kvalite potrebujete aspoň 2Mbits a pri sledovaní videa v lepšej HD kvalite minimálne 5Mbits,upload nie je taký dôležitý a môže sa pohybovať okolo 1Mbits.

Tieto hodnoty si môžete ľahko zmerať,kliknutím tu sa dostanete na stránku rýchlosť sk a tam kliknite na "Spustiť test"a chvíľu na stránke zotrvajte.


KODI - TV je možné nainštalovať do klasického stolného počítača PC,Notebooku,Tabletu,Android telefónu,mini-počítača RaspberryPI,HTPC a do Android Boxu.

V niektorých Android Boxoch je už od výroby nainštalovaný software Kodi Media Centrum.

Výhodou sú aj počítače ALL IN ONE - všetko v jednom. Počítač je zabudovaný priamo v monitore. Kompaktne prevedenie,odpadajú pripojovacie káble. Veľmi moderné a štýlove počítače.

Najlepšou alternatívou pre tých, čo nevedia sťahovať a inštalovať software,no nie len pre nich, je možné kúpiť zariadenie, v ktorom už je nainštalovaný software KODI MEDIA CENTRUM.

Inštalácia KODI-TV na stolný počítač.

Ak chcete KODI-TV nainštalovať a používať v stolnom počítači vôbec nezáleží aký operačný systém počítač ma nainštalovaný" Windows,Linux,Mac",len pri sťahovaní musíte si vybrať verziu pre váš operačný systém a dajte pozor aj na architektúru počítača,to je 32 alebo 64 bitová.

 Niekedy vám dobre poslúži aj starší počítač,treba odskúšať. Ak by vám náhodou robil kurzor na obrazovke trhavé pohyby alebo sekalo video,či nastanú iné problémy s prehrávaním videa a máte kvalitné pripojenie na internet,máte málo-výkonnú grafickú kartu alebo málo-kapacitnú operačnú pamäť.

Kapacitu operačnej pamäte sa dá jednoducho rozšíriť inštalovaním pamäťového modulu.

Tiež môžete jednoducho vymeniť grafickú kartu. Pri kupovaní grafickej karty si dajte záležať na tom, aby mala najlepšie HDMI výstup alebo aspoň DVI. Sú to takzvané digitálne výstupy a poskytujú najkvalitnejší prenos obrazového signálu cez kábel,HDMI spolu z obrazovým signálom prenáša aj zvuk.

Asi už tušíte správne. Sledovať televíziu,online filmy,seriály,prezerať fotografie nemusíte už iba na monitore počítača, ale aj na kvalitnom veľkom,najlepšie SUHD alebo novšom,čo je zatiaľ špička QLED  televízore od Samsungu,poprípade obraz premietať projektorom na plátno. Ak neviete aky televízor si kúpiť,prečítajte si veľké porovnanie televízorov.

Potom jednoducho počítač prepojíte z televízorom HDMI-HDMI káblom,keď ma grafická karta z počítača DVI výstup použijete kábel DVI-HDMI.

Ak použijete na premietanie projektor,podobne ho pripojíte k počítaču ako televízor.

 Zvukový signál vediete zvlášť zo zvukovej karty počítača do 5.1 alebo 7.1 zvukovej aparatúry.

 Keď by ste sa náhodou rozhodli kúpiť nový počítač,vyberte si taký,ktorý má špeciálne a bezhlučné chladenie. Viete aké je nepríjemné pozerať  film,keď vám pri uchu hučí starý počítač?

Takto si vytvoríte kompletné domáce kino a o zábavu máte na niekoľko desiatok rokov alebo až do konca života postarané.


Inštalácia KODI-TV na Notebook. 

Inštalácia KODI-TV na Notebook je podobná ako na stolný počítač,prosím prečítajte si článok vyššie, ak ste ho nečítali. Ak chcete k notebooku pripojiť televízor alebo projektor a premietať obraz na plátno tiež ho prepojíte DVI-HDMI káblom.

Pokiaľ váš notebook nedisponuje HDMI alebo DVI konektorom a neplánujete kúpiť nový notebook,je lacnejšia alternatíva takzvaný "Dok,DockingStation alebo replicator portov.

 Notebooky majú väčšinou vyvedený iba stereo 2.0 zvuk. Ak chcete k notebooku pripojiť 5.1 alebo 7.1 reproduktorovú sústavu a vytvoriť tak priestorový zvuk budete potrebovať externú zvukovú kartu,ktorú jednoducho pripojíte k USB portu. Funguje na prvé pripojenie,nič netreba inštalovať.

Inštalácia KODI-TV do tabletu alebo telefónu.

Z multimediálnym centrom môžete byť aj mobilný a sledovať TV,videá aj hocikde vonku,cestou do školy alebo do práce,v čakárni u lekára a podobne. KODI-TV si jednoducho nainštalujete do svojho mobilu alebo tabletu podobne ako inštalujete iné aplikácie z GooglePlayStore.

Pozor aplikácia beží iba na novších mobiloch a tabletoch od verzie Android 5.0 Lollipop. 
Oplatí sa kúpiť TABLET zo zabudovaným projektorom a obraz premietať na stenu.

Inštalácia KODI-TV do HTPC a RaspberryPi.

HTPC a RaspberryPi sú špeciálne počítače určené pre multimediálne aplikácie. Niektoré HTPC už majú z výroby nainštalované KODI-TV a volajú sa  Multimediálne centra z KODI-TV.

RaspberryPi je maličký ale výkonný najlacnejší počítač o veľkosti kreditnej karty.   

Pre tieto zariadenia už je inštalácia zložitejšia a inštalujú sa špeciálne edície OpenELEC,LibreELEC a KODI-buntu. Sú to špeciálne operačne systémy,ktoré obsahujú KODI-TV. Preto inštalácia už je podobná inštalácii napríklad operačného systému Linux.

 Najprv je potrebne vytvoriť takzvané Boot medium, USB kľuč alebo pamäťová karta. Zariadenie bottuje z USB kľúča alebo z externej pamäte a následne sa nainštaluje do počítača Raspberry Pi.

Ako postupovať po inštalácii KODI-TV.

Ak už máte nainštalovaný software KODI-TV,ovládanie a nastavovanie je jednotné a vôbec nezáleží na tom, či je KODI-TV nainštalovaný v televízore,stolnom počítači,notebooku alebo v mobile či Tablete,prípadne HTPC alebo maličkom a lacnom výkonnom počítači Raspberry Pi .

Po nainštalovaní a prvom spustení je ovládacie menu aplikácie KODI-TV v Anglickom jazyku. Prejdete na položku setting a kliknete na Language. Z rozbaľovacieho menu vyberiete Slovak Language a ovládanie sa prepne do slovenčiny. Pozrite si video návod. Nemyslite si, že hneď po prvom spustení vám bude všetko perfektne fungovať. Spočiatku si môžete pozrieť nejaké zahraničné videá v angličtine.

KODI-TV je ako stavebnica a ku každej činnosti potrebuje  inštalovať maličký program - takzvaný Addon. Inštalácia trvá niekoľko sekúnd a inštalujete iba raz,ak Addon nevyužívate môžete ho  zakázať alebo odinštalovať.

Napríklad, ak chcete sledovať slovenské a české TV programy potrebujete nainštalovať Addon, PVR-IPTV Simple Client a nastaviť ho. To znamená, že nastaviť cestu k play-listu,cestu k EPG dátam takzvaný XML-feed a cestu k logám staníc a uložiť. Po týchto úkonoch už môžete sledovať všetke TV a rozhlasové stanice,ktoré sú na play-liste uložené.

Pretože sa ma veľa ľudí pytaju na ďalšie informácie ohľadom nastavení a podobne,rozhodol som sa že v článkoch na tému KODI budem pokračovať a ďalší s návodom ako nastaviť Addon PVR-IPTV Simple Client si môžete už teraz prečítať po kliknutí tu.

Na vytvorenie knižnice filmov a seriálov zase potrebujete takzvaný "Scraper" a tiež nastaviť cestu k súborom a informáciám o TV filmoch a seriáloch. Po nastaveniach zadáte inštalovať,tento proces trvá aj dva-tri dni,kým sa vytvorí knižnica,zaleží od kapacity knižnice a rýchlosti internetu.

KODI - Repozitár SK/CZ doplnkov si stiahnete z tejto stránky: SK-CZ Repozitár 

Stiahnutý ZIP súbor nerozbaľujte ale priamo nainštalujte do KODI.
Repozitár obsahuje 45 SK/CZ doplnkov,niektoré už nefungujú. Najlepší je asi SOSAČ,cez ktorý si cez scraper vytvorite veľkú databázu filmov a seriálov rôznych žánrov.

Ak máte knižnicu nainštalovanú,pohodlne sa usaďte. Teraz môžete si vybrať film alebo seriál podľa abecedy,žánru,herca,režiséra alebo roku natočenia a spustiť sledovanie. Prajem vám príjemnú zábavu.

A ešte na koniec pridávam bonus,také odporúčanie.
Zaregistrujte sa do česko-slovenskej komunity fanúšikov KODI a vo fóre nájdete veľa návodov a odpovedí na svoje otázky ohľadom multimediálneho centra KODI. Možno tam nájdete aj funkčný M3U IPTV play-list poprípade iné veci a návody. Ak nebudete vedieť niečo nainštalovať alebo nastaviť,hľadajte na portáli YouTube,je tam veľa inštruktážnych videí  ako na to. Odporúčam.
 DVB - T Pozemné terestriálne vysielanie. 


Je vám asi úplne jasné, že DVB-T ponúka asi desiatku TV programov plus dva v HD kvalite,ktoré môžete sledovať úplne zadarmo. Potom je tu platená PLUSTELKA,ktorá v poslednom období prešla na vysielanie modernejším systémom DVB-T2. Postupom krátkeho času prejdú všetky programy,aj tie ktoré sú zadarmo na novší systém DVB-T2. Viac o DVB-T2 sa dočítate tu.

Je smutné, že už od 1.1.2017 nebude možné sledovať skupinu programov TV Markíza v DVB-T,ale nahradia ich nejaké iné programy. Prvý z nich je BARRANDOV FAMILY,ktorý začne vysielať 1.1.2017 v 2. celoplošnom multiplexe s pokrytím 95% domácnosti na Slovensku. Je predpoklad, že v krátkom čase pribudnú ďalšie programy zo skupiny Barrandov,ktoré bude možné v DVB-T sledovať zadarmo, voľná telka.

  Komu to stačí,nech si zadováži DVB-T prijímač ak vlastní starší analógový televízor, alebo televízor, ktorý už takým prijímačom disponuje,čo sú všetké nové televízory dnes dostupné na trhu.

K novému televízoru už DVB-T prijímač nepotrebujete. Niektoré televízory disponujú aj zabudovaným satelitným prijímačom. U takého televízora je výhoda to,že všetky funkcie televízora,DVB-T a satelitného prijímača,pripadne IPTV funkcie ovládate z jedného diaľkového ovládača alebo televízor ovládate mobilom Smartphone. Ako vybrať ten najlepší televízor nie len pre seba ale aj pre celu rodinu sa dočítate v samostatnom článku.

 TV


  UNIVERZÁLNOSŤ - Najlepšie riešenie pre príjem TV.

  Prečo univerzálnosť je najlepším riešením pre príjem televíznych a rozhlasových programov?

  Určite si spomínate na začiatky terestriálneho DVB-T vysielania. Spočiatku boli vysielané v DVB aj rozhlasové stanice. Potom rozhlasové stanice zanikli. Následne systém prešiel na DVB-T2. 
  Od prvého januára 2017 končia v DVB-T vysielať stanice Markíza,Doma a Dajto. Po tomto dátume bude možné ich sledovať iba v káblových rozvodoch,na satelite alebo cez internet-IPTV,KODI-TV

  Televízne programy ktoré vysiela Towercom cez DVB-T,takzvana VOĽNÁ TELKA-zadarmo a platená PLUSTELKA je možne prijímať aj cez satelit.
  Vidíme tu aké zmeny nastali v krátkom čase v DVB-T a nevieme čo nás čaká do budúcna. To iste platí aj pre satelitný a IPTV trh z vysielaním televíznych a rozhlasových programov. 

  Možno, že teraz veľa skalných divákov Markízy prejde z DVB-T na satelit alebo IPTV. 

  Čo tak si zadovážiť zariadenie,prijímač ktorý dokáže nielen satelitný prijem ale aj DVB-T a IPTV.
  Budete môcť prijímať TV a rozhlas v akejkoľvek platforme a v budúcnosti vás žiadna zmena neprekvapí - budete vždy pripravený na akýkoľvek druh vysielania TV a R.

  AB CRYPTOBOX 652HD COMBO

  Cryptobox 652HD Combo je kombinácia až troch prijímačov do jedného celku.

  S týmto prístrojom je možné sledovať digitálne satelitné vysielanie (DVB-S2,Skylink-Ready),digitálne pozemné terestriálne vysielanie(DVB-T,T2) a IPTV-vysielanie cez internet a to všetko v plnom FULL HD 1080p vysokom rozlíšení. Možný stream live kanálov na Tablet alebo Smart-fón.  

  AB Cryptobox 652HD Combo
  AB Cryptobox 652HD Combo
  Nielenže AB Cryptobox 652HD Combo bol odporučený redakciou PC REVUE a vyhlásený za top produkt v teste TOUCH IT ale je ozaj univerzálny,lacný a vhodný pre každého diváka.

  Keď si porovnáme cenu samotného digitálneho HD prijímača alebo IPTV boxu dostávame sa na ceny okolo 80 až 100€. Naš AB Cryptobox 652HD Combo je za 89,90€ - Nie je to super cena? Koľko asi bi sme zaplatili za tri samostatne prístroje- DVB-T,DVB-S a IPTV prijímač? Tak máme všetko za jednu super cenu,nie je to úžasné?

  Asi mnoho ľudí ocení najmä funkciu zapni a pozeraj. Už nemusíte dlhé hodiny študovať návody, nastavovať a ladiť programy. Všetko za vás zvládne automatika. Po zapnutí prístroja AB Cryptobox 652HD Combo si pristroj skontroluje zapojenie antén, automaticky naladí programy z dvoch najčastejšie sledovaných satelitov Astra 3A/3B na pozícií 23,5E (Skylink) a Astra1 na pozícií19,2E.
  Slovenske a české programy umiestni na začiatok aby boli ihneď po ruke.

  Problém satelitov je ten,že v lete počas búrky alebo v zime, ak nám napadne sneh na parabolu,zníži sa kvalita alebo celkom znemožní prijem zo satelitov. U Criptoboxu Combo jednoducho prepnete na DVB-T alebo IPTV a pozeráte relácie bez prerušenia ďalej.

  Ak sa neviete s partnerom dohodnúť čo v TV sledovať,jednoducho jeden program pozeráte vy na televízore a celkom iný partner na tablete alebo Smartphone.

  Zadarmo si môžete stiahnuť aplikáciu G-MScreen pre Android a iOS zariadenia. 


  • ANTIK SMART TV BOX


  Pre náročnejších divákov mam tu niečo iné. Možno že ste už počuli o Košickej telekomunikačnej spoločnosti Antik a IPTV zariadení SMART TV BOX. Smart TV box je unikátne zariadenie pripojene k internetu káblom alebo cez wifi pripojenie a umožňujúce sledovať niečo cez 50 TV programov úplne zadarmo.

   Ďalšie programy zadarmo,väčšinou české sú vysielane v skúšobnej prevádzke. Za ANTIK SMART TV BOX zaplatíte iba raz pri kúpe a potom už navždy sledujete televízne programy úplne zadarmo,podobne ako v DVB-T. Veľa Slovenských a českých programov aj vo vysokom rozlíšení HD. Smart TV funkcie,internetový prehliadač,rádio,nahrávanie na USB.
  Pre náročnejšieho diváka existuje aj extra platený balík a archív televíznych programov zadarmo.

  e-shopech
  od
  (Zdroj: Heureka.sk)   Pozor aktualizácia! Ak chcete využívať služby Antiku na sledovanie televíznych programov úplne zadarmo,televízny archív a iné Smart funkcie už nemusíte kupovať Antik Smart TV box ale stačí ak mate Smart televízor z operačným systemom Android a do neho si pohodlne nainštalujete aplikáciu Antik TV z Google Play. Do Tabletu alebo mobilného telefónu Android je zase aplikácia Antik TV GO.

  Lepšia TV - Lepší TV.


  Podobný box ako Antik Smart TV box ponúka aj český operátor k službe Lepší TV, ktorý pôsobí okrem Českej republiky aj na Slovensku. IPTV Lepší TV ponúka už v základnom balíku okrem základných českých a slovenských programov aj prémiové filmové kanály,detské,dokumentárne,hudobné a erotické. V základnej ponuke je veľa HD programov vo vysokom rozlíšení.

   Okrem toho môžete sledovať programy z archívu,u niektorých až mesiac pozadu od premiéry. Vďaka archívu môžete sledovať televízne programy,filmy a seriály vtedy kedy chcete a nie v tom čase kedy sú vysielané. 

   K tomu máte aj videotéku zo stovkami najlepších filmov a seriálov.  Zastavenie,pauza a pretáčanie je samozrejmosťou.

  K boxu môžete pripojiť cez USB Hard-disk alebo USB kľuč k nahrávaniu a prehrávaniu obsahu.  

   Do boxu Lepší TV môžete inštalovať Android aplikácie z Google Play včetne hore opísaného multimediálneho centra KODI. Po pripojení klávesnice IPTV box slúži aj ako počítač z operačným systémom Android. 

  IPTV Box môžete pripojiť k hocijakému televízoru cez HDMI kábel. 
  Pokiaľ vlastníte televízor alebo projektor bez HDMI vstupu,môžete box a TV prepojiť AV káblom  z CINCH konektormi prípadne použiť redukciu CINCH-SCART.

  Druhy kábel pripojíte do routeru k internetu alebo pripojíte box bezdrôtovo cez WI-FI.       

  Okrem IPTV boxu môžete službu Lepší TV využívať aj v počítači z operačným systémom Windows alebo v mobilnom telefóne, či tablete z operačným systémom Android. 

  Za službu Lepšia TV,ktorá obsahuje 67 super televíznych staníc,archív TV a videotéku zaplatíte iba 7€,čo ju radí k najlacnejším službám tohto druhu nielen na Slovensku ale aj v Českej republike.  

  Budoucnost sledování televize je tady už dnes!
  Zapomeňte na klasickou anténu nebo satelit, do módy nastupuje internetová televize! Ten kdo jí ve své televizi vyzkoušel už by neměnil a ten kdo tu možnost zatím neměl o hodně přichází.
  Internetová televize neboli IPTV není v Česku žádným nováčkem. Svou premiéru si zde odbyla už v roce 2006, ale teprve až teď lidé pochopili její pravý potenciál. Nyní je na trhu dostupných hned několik IPTV poskytovatelů a všichni mají stejný cíl – přinést svou službou uživatelům extra porci toho, co při sledování ocení.
  Cílem internetových televizí je umožnit se lidem dívat na jejich oblíbené pořady tehdy kdy mají chuť a ne pouze v časech kdy to diktuje televizní program. Samotné zapojení internetové televize je  neuvěřitelně snadné. TV box se připojí k internetu a televizi a je vyhráno. Ať už to jsou lidé věčně vytížení prací nebo ti, co většinu svého volného času tráví aktivně, všichni ocení funkce, které IPTV nabízí. Mezi nejoblíbenější zajisté patří nahrávání nebo zpětné zhlédnutí pořadů. Ty uživateli dají jistotu, že když si ve svém nabitém diáři najde čas pro sledování televize, je zde jeho oblíbený pořad připraven k okamžitému zhlédnutí. Pro běžné každodenní situace, kdy diváka od sledování vyruší jeho čtyřnohý mazlíček nebo hlučný soused, nabízí třeba praktickou pauzu. Také s přetáčením nemají internetové televize vůbec žádný problém a drtivá většina z nich dokonce nabízí možnost sledování ne jen na samotné televizi, ale také na chytrých zařízeních a počítači. Dívat se jednoduše můžete kdekoliv a hlavně kdykoliv se vám zachce. Důležité je také zmínit že IPTV nabízí množství HD stanic, které přes anténu nelze naladit.
  V dnešní době je na výběr z hojného počtu internetových televizí, ale je zde jedna, která utkví člověku v paměti. Řeč je o Lepší.TV. Ta svými vlastnostmi utíká konkurenci mílovými kroky a je to především tím, že každou svou funkci obohatila o pomyslnou třešničku na dortu. V ceně je už například zahrnuta videotéka nebo prémiové stanice. Je to právě videotéka neboli sekce „To nejlepší z TV“ kterou si divák doslova zamiluje. Ušetří mu totiž obrovské množství času, protože bez komplikovaného hledání zde najde to nejlepší, co se v televizi událo. Všechny pořady jsou zde přehledně seřazené a připravené k okamžitému zhlédnutí. Stačí si jen vybrat a pustit třeba jeden z více než 400 filmových trháků. Za bezkonkurenčně nejnižší cenu tak člověk dostane obrovskou porci zábavy. Zhlédnutí pořadů až 30 dní zpětně je nadčasové, a to stejné platí i o použitém kodeku H.265, který zaručí plynulé přehrávání i za velmi nízkého datového toku. Tvůrci Lepší.TV šli ale ještě o krok dál. Místo toho aby přes Lepší.TV box připojený k televizi umožnili divákům jen sledovat televizní vysílání, udělali z něj miniaturní počítač. Matně černá krabička kompaktních rozměru totiž funguje na operačním systému Android 6. Není tak vůbec problém doinstalovávat libovolné aplikace z Google Play nebo připojit přes jeden ze dvou  USB portů externí hardisk a pouštět videa či fotky z dovolené. Přítomnost čtečky karet je praktický doplněk a to stejné platí o digitálním audio výstupu. K samotné televizi se pak Lepší.TV box připojí přes HDMI nebo AV kabel. Kromě klasického vstupu pro ethernet je Lepší.TV box opatřen i Wi-Fi přijímačem, a tak lze zařízení k internetu připojit dvojím způsobem. Jsou to velké věci, ale i drobnosti jako vestavěný kalendář s počasím a svátky, které dělají z Lepší.TV službu, která jednoznačně vyčnívá z řady.
  Ak sa vám članok páčil,prosím posuňte ho ďalej,zdieľajte.


  Bloger Milan Tulenko

  Píšem o všetkom čo ma zaujíma. Elektronika,mobilné zariadenia,počítače,softvér,najnovšie internetové a Smart technológie. Veda,technika,medicina. Tvorba webu a SEO optimalizácia. Internetové podnikanie,online marketing. Pozrite si ma aj na sociálnych sietiach,lajkujte a zdieľajte články. Ďakujem.

  Copyright © 2015 Milan Tulenko

  Moje stránky Milan Tulenko