-------------------

Pridat.eu

nedeľa, 23. októbra 2016

Porovnanie bánk

Posted By: Milan Tulenko - 16:43:00

Porovnanie bánk - nie len pre klientov ZUNO.

Iste už aj k vám sa doniesla správa, že ZUNO banka do konca polroka 2017 končí svoju činnosť na Slovensku a v Českej republike. Preto už  21. októbra 2016 zastavila prijímanie nových klientov a znížila úrokové sadzby na sporiacich produktoch na nulu. O ďalších krokoch bude ZUNO banka svojich klientov priebežne informovať.

porovnanie bánk


Isté je, že aktivity ZUNO banky na Slovensku prevezme Tatra banka a v Českej republike Raiffeiesnbank. Takto skončí osud ZUNO banky,ktorá na slovenskom trhu pôsobila od roku 2010.

zuno

Spolu 266 000 klientov ZUNO banky na Slovensku a v Českej republike prejde do Tatra banky respektíve Raiffeieiesnbank alebo si otvorí konto v celkom inej banke. 


Pretože som tiež klientom ZUNO banky hľadal som riešenie pre seba a preto som vytvoril prieskum bánk na Slovensku a vytvoril toto porovnanie,možno niekoho inšpirujem. 

Porovnanie bánk - aké som kládol kritéria.

platobná kartabankomatPri porovnávaní bánk som dbal na určité kritéria. Jedným z nich bolo, aby nová banka poskytovala podobné alebo ešte lepšie produkty a služby ako ZUNO banka. Ďalším kritériom pri porovnaní bánk bolo to,aby banka poskytovala základný účet za minimálny mesačný poplatok, prípadne celkom zadarmo. Samozrejme k účtu chcem aj platobnú kartu,podľa možností zadarmo a najradšej mám bezkontaktnú,pretože pri pokladni do sumy 20€ zaplatím jednoducho priložením karty a nemusím ani zadávať heslo. Pri porovnaní bánk som kládol veľký dôraz aj na nízke poplatky pri výberoch peňazí z bankomatu alebo výbery celkom zadarmo.
Nemenej dôležitým kritériom pri porovnávaní bánk bola aj možnosť bezplatných prevodov peňazí a trvalých príkazov na úhradu. Ako samozrejmosť som považoval internetbanking,mobilné aplikácie a možnosť vytvorenia účtu online na internete.

Porovnanie bánk - ktoré banky som porovnával.

Hneď v úvode som Tatra banku zavrhol a nechcem do nej prestúpiť, pretože účet s balíkom služieb Tatra personál v Tatra banke vyjde na 7€ mesačne a je jeden z najdrahších účtov na Slovensku.

UniCreditBank vám dá bezplatné vedenie účtu U-konto, ale iba na prvé dva mesiace od založenia,ináč platíte až 8€ mesačne, ak vám na účet nepríde každý mesiac minimálne 400€. Štyristo EUR,to je podmienka, ktorú musíte splniť ak chcete mať účet aj naďalej zadarmo. 

Jeden z najlacnejších účtov je môj ÚČETonline+ od Sberbank ktorý vyjde na 3€ mesačne. Podobne môžete ho mať aj zadarmo, ak vklad na účet prevýši v danom mesiaci čiastku 400€.

mBankKeďže mojou hlavnou prioritou bolo získať účet úplne zadarmo a bez akýchkoľvek podmienok,hľadal som ďalej a našiel som dve banky ktoré to splňajú do bodky.


Vedenie balíka služieb úplne zadarmo a bez podmienok vam dá Fio banka alebo mBank.

Porovnanie bank - Fio banka verzus mBank.

Pri porovnaní týchto dvoch bánk som zistil, že sú si skoro podobné, až na niektoré detaily,ktoré tu opíšem. Obidve banky ponúkajú založenie a vedenie účtu úplne zadarmo bez akýchkoľvek podmienok. V obidvoch bankách je možne založiť si bezplatný účet online cez internet alebo na pobočke. Obidve banky umožňujú zadať bezplatne trvalé príkazy,inkasá a zahraničné SEPA platby.

Fio banka
mBank
mBank

Samozrejmosťou je internetbanking a smartbanking v obidvoch bankách.

 Vydanie a vedenie platobných kariet.
 U Fio banky prvý vyber v mesiaci z akéhokoľvek bankomatu na svete zadarmo ostatné sú spoplatnené.
 U mBank všetke výbery z bankomatov na celom svete nad 70€ zadarmo,respektíve ekvivalent tejto sumy v cudzej mene zadarmo.

Pretože väčšinou platím platobnou kartou a keď vyberám peniaze z bankomatu,pod 100€ neidem. Preto som nakoniec dal prednosť mBank a bezplatnému bankovému účtu mKonto.

Čo všetko ponúka mKonto od mBank?

ocenenie zlata mincaViete aké výhody využíva už viac ako 200 000 klientov mBank???

Produkty mBank boli mnohokrát v histórii ocenené zlatou mincou. • založenie účtu zadarmo online cez internet 
 • vedenie účtu mKonto úplne zadarmo a navždy 
 • všetky odchádzajúce a prichádzajúce platby vrámci EU zadané cez internet zadarmo
 • všetky trvale príkazy,inkasa a SIPO úplne zadarmo
 • elektronické výpisy na váš e-mail zadarmo
 • okamžité platby medzi účtami mBank zadarmo
 • platobná karta MasterCard alebo VISA Classic k účtu mKonto zadarmo
 • výbery peňazí z akéhokoľvek bankomatu zadarmo 
 • pohodlný prístup k účtu 24 hodín denne cez internet banking zadarmo
 • bankový účet zadarmo
  mKonto
 • aplikácie pre váš mobilný telefón zadarmo
platobne karty To bolo 10 vecí ktoré vam dá mBank úplne zadarmo. Stačí si otvoriť bezplatný účet mKonto.
  K jednému mKontu môžete mať až 4 sporiace účty eMax a 4 sporiace účty eMax Plus.

  mRezerva - povolene prečerpanie zadarmo.


  Stačí kliknúť,vyplniť formulár na stránke a počkať si na kuriéra,ktorý vam doručí zmluvu. 
  Po podpise zmluvy budete informovaný e-mailom o otvorení vášho osobného mKonta.

  V čom je mKonto jedinečné?

  V spleti mnohých bankových inštitúcií narazíte určite na veľké množstvo účtov, ktoré môžete využívať k osobnej potrebe. Ide o produkty pripravené fyzickým osobám, pre ktoré predstavujú istú bezpečnostnú schránku na peniaze, ktorú je možné ovládať prostredníctvom internetu odkiaľkoľvek a kedykoľvek.
  Do popredia mnohých diskusií, článkov a nezávislých testov sa čoraz častejšie pretláča osobný účet mKonto, ktorého popularita je neustále na vzostupe. Ostáva teda otázka, čím je to spôsobené? Na ňu a na množstvo ďalších vecí, vám odpovedia nasledujúce riadky.

  Neplaťte za osobný účet!

  Tým najvýraznejším plusom tohto bankového produktu sú nulové náklady. Za mKonto nezaplatíte vôbec nič. Je poskytované zadarmo a bezplatne, iba v prípade špecifických služieb sú vyžadované symbolické poplatky v malej výške.
  Pre bežného používateľa ide o ten najlacnejší variant ako spravovať peniaze, prípadne ich zdieľať hneď s niekoľkými ďalšími spolumajiteľmi.
  mKonto od spoločnosti mBank vás naláka hneď v samotnom začiatku, a to prostredníctvom významného slovíčka „zadarmo“.
  • Zriadenie účtu je zadarmo
  • Vedenie účtu je zadarmo
  • Prichádzajúce platby sú zadarmo
  • Odchádzajúce platby sú zadarmo

  K bankomatu bez jediného poplatku

  Bankový účet je primárne využívaný k bezhotovostnému platobnému styku. K nemu nepochybne a neodmysliteľne patria platobné karty, prípadne tie debetné. V mBank máte v tomto smere na výber, keďže je tu mKarta, Zlatá mKarta a mNálepka.
  S oboma kartami môžete platiť podľa svojho uváženia, zásadné sú výbery z bankomatu. Prvé tri sú vždy zadarmo, nech už sa postavíte k akémukoľvek bankomatu ľubovoľnej spoločnosti na území Slovenskej Republiky. Od septembra 2016 je navyše možné túto bezplatnosť udržať prostredníctvom výberu nad 70 eur.
  Obmedzovať sa mimochodom nemusíte ani v zahraničí. S mKontom stačí vybrať tiež aspoň 70 eur a všetko máte zadarmo.  

  Ušetrite na poplatkoch desiatky eur ročne

  mKonto, to nie je len dlhodobá úspora bez akýchkoľvek záväzkov, ale tiež profesionálne služby, nepretržitý zákaznícky servis a stále sa opakujúce akcie, v rámci ktorých ušetríte viac ako dosť.
  Aj vďaka tomu sa banková inštitúcia mBank stavia medzi prvotriednych poskytovateľov týchto služieb a od svojich zákazníkov nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky. Úspory sa môžu pohybovať od 3 do 6 eur mesačne v porovnaní s bežnými a veľkými bankami.

  Využite potenciál osobného účtu mKonto

  Založte si mKonto a dopracujte sa k celodennej a pohodlnej správe vlastných financií, o ktorých budete informovaní pomocou niekoľkých odlišných komunikačných kanálov.
  • Internetové bankovníctvo
  • Mobilné bankovníctvo
  • Zasielanie SMS správ
  • E-maily
  Tieto faktory vypovedajú o tom, že svoj osobný účet budete mať pod starostlivým drobnohľadom 24 hodín denne a 7 dní v týždni. A čo ak si náhodou nebudete vedieť dať rady? Stačí osloviť profesionálne vyškolených operátorov a tí všetko potrebné zariadia za vás. Vysvetlia napríklad aj štyri ďalšie pridružené kontá eMax a eMax Plus ako aj ich fungovanie.
  Získajte mKonto tou najjednoduchšou cestou, a to prostredníctvom internetu, teda bez nutnosti navštevovať pobočky mBank, pekne z pohodlia vlastného domova.

  Bloger Milan Tulenko

  Píšem o všetkom čo ma zaujíma. Elektronika,mobilné zariadenia,počítače,softvér,najnovšie internetové a Smart technológie. Veda,technika,medicina. Tvorba webu a SEO optimalizácia. Internetové podnikanie,online marketing. Pozrite si ma aj na sociálnych sietiach,lajkujte a zdieľajte články. Ďakujem.

  Copyright © 2015 Milan Tulenko

  Moje stránky Milan Tulenko