Ako sledovať TV zadarmo – KODI

KODI Android TV
Celkove hodnotenie

 KODI – sledovanie TV zadarmo.

POZOR!!!

Informácie uvedené v článku slúžia iba na študijné účely a autor článku nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné zneužitie čitateľmi. 

Tento článok nadväzuje na článok uverejnený ešte v auguste 2016 „Ako sledovať TV zadarmo
Ak ste ho ešte nečítali odporúčam vám ho prečítať a potom sa vráťte znova na tento článok.
 
Pretože článok “ Ako sledovať TV zadarmo“ je najčítannejší na mojom blogu, a má veľmi veľa kladných ohlasov,veľa ľudí sa ma pýta na podrobnosti,na nastavenia a podobne,preto som sa rozhodol, že na túto tému budem pokračovať v publikovaní ďalších článkov.

Čo je to KODI?

Úvodom ešte pripomeniem, čo je to Multimediálne centrum KODI alebo skôr označované XBMC media player.

Multimediálne centrum KODI je multiplatformový slobodný open-source softvér, ktorý je možné zadarmo nainštalovať z marketu Google Play do všetkých SMART televízorov s operačným systémom Android alebo do Android boxov, Tabletov a mobilných telefónov z operačným systémom Android od verzie Android 5.0 a vyšších.

Ak nevlastnite televízor z operačným systémom Android alebo sa nechystáte ho v krátkej dobe kúpiť,na sledovanie tisicov filmov a seriálov uplne zadarmo vam postačí aj už spomenutý Android Box,vďaka ktorému zmeníte akýkoľvek,aj obyčajný televízor na Smart a budete môcť sledovať IPTV televíziu cez internet,
včetne rôznych televíznych archívov a služieb tretích strán.

 

 

Android box je mala krabička ktorá sa prípoji k ľubovoľnému televízoru alebo projektoru cez HDMI kábel. Nepotrebujete žiadnu anténu ani satelit ale neobmedzene a stabilne pripojenie na internet.

Android Box EVOLVEO
Android Box EVOLVEO

Ak sa nijako neviete zbaviť Windowsu a potrebujete takýto BOX okrem sledovania tisícok filmov a seriálov bez otravných reklám aj na hranie hier a prácu vo Windowse,existuje podobný box,ktorý splní všetko do botky.

Osobný počítač z Windows 10 a Multimediálne centrum z KODI to je Evolveo WIN PC X5 Quad Core.
Evolveo box k domácemu routeru pripojíte káblom alebo bezdrôtovo cez ViFi sieť. Android Box Evolveo H8 ma rýchly 8 jadrový procesor. Podporuje najnovší kodek H.265/HEVC. Ďalšie informácie si prečítajte na stránke predajcu multimediálneho prehrávača Evolveo Android Box H8,Octa Core.

Veľkou výhodou je už z výroby nainštalovaný Multimediálny softvér KODI.

Dobrým ťahom je pripojiť k Android Boxu projektor cez HDMI kábel
 a premietať na stenu alebo na premietacie plátno. Urobte si doma kino.
↳KÚPIŤ ANDROID BOX EVOLVEO H8↲
Aby ste bolí v obraze,prosím pozrite si toto video až do konca.

KODI – multiplatformový softvér.

Pretože Multimediálne centrum KODI je vyvinutý a naprogramovaný v jazyku C++ neziskovým konzorciom,nadáciou XBMC  a je to multiplatformový softvér pod licenciou GNU GPL,je ho možné úplne zadarmo stiahnuť zo stránky KODI.TV a nainštalovať do ľubovoľného počítača,HTPC,Android boxu,Notebooku,Tabletu,Smartphone či iného zariadenia s operačným systémom Windows,Linux,OSX,iOS,Raspberry PI a podobne pre 32 bit alebo 64 bit architektúru.

V súčasnosti (február 2017) je aktuálna stabilná verzia KODI v 17.0 “ Krypton “ a testovacia zatiaľ nestabilná verzia KODI v 18.0 “ Leia “ . 
Verzia KODI v 17.0 “ Krypton „je v pohode ale prostredie Skin Estouchy na mňa nezapôsobil,sa mi zdá dosť nepraktické a preto som si po inštalácii KODI v 17.0 Krypton zmenil prostredie,Skin Estouchy na Confluence ako je na obrázku.
KODI v 16.0 " Jarvis " s prostredím Confluence
KODI v 17.0 “ Krypton “ s prostredím Confluence
Na diaľkové ovládanie používam bezdrôtovú klávesnicu alebo Android mobil z aplikáciou Yats
Vzhľad KODI si môžete jednoducho zmeniť na nepoznanie výmenou prostredia takzvaný Skin.
Za pomoci rôznych pluginov od tretích strán a play-listov môžete sledovať online televízne vysielanie a online rádia z celého sveta včetne programového sprievodcu EPG.
Iné pluginy slúžia na sprístupnenie rôznych televíznych archívov z celého sveta a online streamovacím médiam, ako je napríklad Amazon Prime Instant Video,Crackle,Rhaspody,Spotify,Netflix,YouTube a veľa ďalších.
Z Multimediálnym centrom KODI máte vždy o zábavu vo voľnom čase postarané.

Aký televízor potrebujem.

Multimediálne centrum KODI môžete nainštalovať do ľubovoľného Smart televízora z operačným systémom Android. Na trhu je veľké množstvo Android televízorov.
Ak sa neviete rozhodnúť,jeden som pre vás vybral.
Televízor Sony KD-55XD9305 podľa nákupného portálu Heuréka najlacnejšie kúpite v internetovom obchode TPD a odporúča ho až 94% zákazníkov.
 Sony KD-55XD9305
 Sony KD-55XD9305
Televízor Sony KD-55XD9305 je vysokokvalitný 4K HDR Smart z operačným systémom Android.

KODI – Prvé kroky alebo ako postupovať po inštalácii.

Ak si stiahnete a nainštalujete KODI,je jedno v čom a na akej platforme to máte nainštalované,vždy ovládanie a nastavovanie je identické a rovnaké, či je to v Android televízore,Android Boxe,počítači,Notebooku alebo na tablete či Raspbery PI.
Pri prvom spustení Kodi je prostredie v anglickom jazyku,preto je potrebné ho prepnúť do slovenčiny,prípadne do iného jazyka, ktorému rozumiete,na výber máte 75 jazykov.

Prepnutie do Slovenčiny KODI v 16.0 “ Jarvis “ s prostredím Confluence

Po spustení multimediálneho centra KODI kliknete na Systém,potom na ďalšej obrazovke kliknete na Interface a dostanete sa na ďalšiu obrazovku, kde kliknete na Regional. Potom kliknete na Language a z rozbaľovacieho menu si vyberiete Slovak alebo iný jazyk,kliknete a jazyk prostredia je nastavený. Ako na to si pozrite krátke video.

 

Prepnutie do slovenčiny KODI v 17.0 „Krypton“ alebo KODI v 18.0 „Leia“

KODI média centrum od verzie KODI 17.0 „Krypton“ prešla na nové prostredie s názvom Estuary a pre dotykové zariadenia Estouchy.
Po spustení multimediálneho centra KODI kliknite celkom hore na ozubené koliesko,symbol nastavenia. Potom kliknite na Interface settings a tak na Regional. Z rozbaľovacieho menu Language si vyberte Slovak alebo iný jazyk, ktorý chcete nastaviť. Pozrite si inštruktážne video.

KODI – Ako sprevádzkovať online televízie.

Po prvom spustení multimediálneho centra KODI hneď po čistej inštalácii vám ešte nepôjde nič prehrávať. Na prehrávanie vlastného multimediálneho obsahu potrebujete nastaviť cestu k multimediálnym súborom uložených vo vašom zariadení alebo na disku vo vašej domácej sieti.

Ak chcete sledovať multimediálny obsah z internetu potrebujete do multimediálneho centra KODI do-inštalovať zásuvné pluginy tretích strán z rôznych repozitárov a nastaviť ich.

Nastavenie PVR IPTV Simple Clienta

 

Na sledovanie online televízie potrebujete nainštalovať a povoliť addon PVR IPTV simple klient.
Potom musíte PVR IPTV simple klienta nastaviť a to tak, že mu určíte cestu k M3U playlistu, ktorý môže byť uložený vo vašom zariadení,na sieťovom disku alebo na internete.
Podobne určíte cestu k EPG dátam programového sprievodcu a k logám staníc a všetko uložíte.
Podľa toho aký playlist nastavíte,môžete sledovať aj niekoľko stoviek alebo tisícok televíznych programov nielen zo Slovenska a Čiech ale aj z celého sveta,lenže playlist nemôže byť zastaralý a musí byť funkčný. V niektorých play-listoch fungujú iba niektoré programy a v iných nič.

Miestna cesta k playlistu – playlist uložený v zariadení alebo na sieťovom disku.

Playlist je treba hľadať zadaním do Google slovné spojenia M3U playlist,M3U playlist download,CZ-SK M3U playlist a podobne alebo použiť playlist, ak vám ho dal váš poskytovateľ služieb IPTV.
M3U Playlist sa dá nájsť a stiahnuť na rôznych sťahovacích serveroch alebo vo fórach o KODI.
Prečítajte si článok “ Kde hľadať FREE PLAY-LYSTY.“
Niektorý playlist je funkčný týždeň, no iný aj niekoľko mesiacov. Ak sa vám nechce stále zháňať funkčný playlist použite playlist nejakej platenej IPTV služby.
Či je playlist funkčný ľahko zistíte tak, že si ho stiahnete do počítača a spustite ho vo VLC playeri.

Ak bude M3U playlist fungovať vo VLC playeri bude fungovať aj v multimediálnom centre KODI.

Stiahnutý playlist sa vam väčšinou uloží do zložky “ Download“ Po spustení KODI musíte nastaviť PVR Simple Clienta tak, že mu nastavíte cestu k zložke z playlistom,v našom prípade „Download“.

Postupujete následovne. Kliknete na systémdoplnkymoje doplnkyPVR klientiPVR IPTV Simple Client. Ak je PVR Simple Client vypnutý kliknite na „Aktivovať“ a „Nastaviť„.

V nastaveniach zadáte cestu k zložke z playlistom. V hlavnom nastavení šípkami v prvom riadku vyberte miestna cesta. Potom kliknite na druhý riadok „Cesta k M3U zoznamu skladieb“. Pre-klikajte sa až k zložke z playlistom a kliknite na názov play-listu. Potvrdte OK a reštartujte KODI.

Po novom štarte KODI sa vám na lište medzi „Obrázky“ a „Video“ objaví nápis „TV“.
Kliknite na „TV“ vyberte si program a môžete sledovať televíziu online alebo počúvať rádio.

Ak sa vám na lište neobjaví symbol „TV“,niekde ste urobili chybu alebo máte starý nefunkčný playlist. Preto je dobré každý stiahnutý playlist vyskúšať či funguje v počítači vo VLC playeri. 

Pre lepšie pochopenie ako si stiahnuť playlist a nastaviť PVR IPTV Simple Clienta som pre vás pripravil krátke názorne video.

Vzdialený prístup k playlistu – Playlist uložený na internet

Tento obsah je uzamknutý !!!
Prosím označte že sa vam článok páči a otvorte uzamknutú časť článku.
Like
Tweet
Google +1

Okrem prvej možnosti stiahnutia playlistu existuje druhá možnosť a to nastavenie cesty k playlistu, ktorý je uložený na internete. Využiť túto možnosť je lepšie, pretože playlist uložený na internete je priebežne aktualizovaný a sem tam pribúdajú aj nové programy.
Nastavenie PVR IPTV Simple Clienta je podobné až na to, že nepotrebujeme sťahovať playlisty ale potrebujeme poznať URL adresu webu, kde je playlist uložený.
Postupujete tak, že v hlavnom nastavení PVR IPTV Simple Clienta šípkami prepnete na „vzdialená cesta – internetový prístup„. Potom kliknete na „URL adresa M3U“ a zadáte adresu webového sídla, kde sa playlist nachádza. Podobne ak chcete aj informácie o vysielaných programoch EPG musíte zadať aj adresu k EPG dátam a adresu k logám staníc. Loga môžete mať uložené aj vo vašom zariadení alebo na sieťovom disku a v takom prípade zadáte miestnu cestu k logám staníc.
Ako nastaviť PVR IPTV Simple Clienta na vzdialenú cestu si pozrite ďalšie video.

Upozorňujem že URL adresa xbmc-kodi.cz  už nie je funkčná,použil som ju vo videu iba na ukážku. Funkčnú URL hľadajte v Google alebo vo fórach o KODI.

Jednu takúto funkčnú URL adresu som našiel na nejakom fóre ale pozor na tejto URL adrese je uložený playlist z erotickým a Adult obsahom pre dospelých nad 18 rokov. 
Uverejnením tejto URL adresy nechcem nikoho pohoršovať ani navádzať na nelegálny obsah.

http://slynet.pw/AdultsSlyNet.m3u – Opíšte presne a dodržiavajte veľké a malé písmena.

KODI Playlist Loader.

Druhá možnosť na rýchle otestovanie funkčnosti nielen stiahnutých playlistov, ale aj otestovanie funkčnosti adries na playlisty uložené na internete je doplnok do KODI Playlist Loader.

V addone Playlist Loader môžete nielen testovať funkčnosť playlistov, ale aj sledovať online televízie. Na rozdiel od PVR simple klienta v Playlist loaderi môžete používať viac playlistov, ale bez elektronického programového sprievodcu EPG.

Viac o tomto zaujímavom doplnku pre KODI čítajte v článku „Ako nainštalovať Playlist Loader„.

Pozor!!! Viacerí sa ma pýtate na Slovenske a české programy. Preto vám oznamujem že ja momentálne žiadne funkčne play-listy nemám.

 Od Januára 2017 sa totiž FREE M3U playlist ťažko zháňa. Preto výhradne v KODI sledujem z archívov filmy,seriály a videa cez rôzne doplnky. Viac v článku: KODI-Ako sledovať filmy a seriály zadarmo.

 

Summary
software image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 5 votes
Software Name
KODI
Operating System
Windows,Linux,Android,OSX,iOS,Rapbery Pi
Software Category
Multimédia
Price
OPEN SOURCE 0€
Landing Page
Tento obsah má 1 rok. Berte prosím na vedomie že informácie uvedené v tomto článku už nemusia byť momentálne aktuálne a preto už nemusí všetko fungovať tak,ako je to opísané v tomto článku !!! Ďakujem za porozumenie.

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem recenzie,návody a zaujímavosti z elektroniky.

12 komentárov k článku “Ako sledovať TV zadarmo – KODI

 1. Ahoj vedel by si mi pomoct ako si stiahnem netflix do android boxu evolveo h8?skusala som rozne youtube navody ale zial neuspesne.

  1. Zdravím ťa Lenka. Netflix je platená služba ale na vyskúšanie prvý mesiac zadarmo. Ak chceš si to vyskúšať musíš sa najprv registrovať na stránke: https://www.netflix.com/sk/ a zároveň zadať svoje platobne údaje. Registráciu môžeš kedykoľvek zrušiť.
   Do televízora z operačným systémom Android alebo Android boxu nainštaluješ aplikáciu Netflix z google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.ninja a pre mobilné telefóny Android je tato aplikácia: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.mediaclient
   Netflix nepoužívam a nemám z ním žiadne skúsenosti. Kto by ti mohol poradiť viac,nech píše do komentárov. Ďakujem…

   1. Dobry den pan Tulenko,to Epg som si nastavil,dakujem za pomoc.Niektorym telkam to funguje inym nie.A este by som Vas chcel poprosit ako na nastavenie loga kanalov v Kodi,lebo tomu asi nerozumiem.Ani to nikde sa mi zda neuvadzate,ako to nastavit.

 2. no tv ikonka nezmizla ale vypisalo mi ze “ potrebujete tuner, backend softver a doplnok pre backend aby ste mohli pouzit PVR“ mam to v mobile cize android, za radu dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *