Close

KODI-Ako nainštalovať Playlist Loader

KODI

KODI – Ako sledovať TV zadarmo – Playlist loader.

Tento článok nadväzuje na predchádzajúce dva články zo série „KODI – Ako sledovať TV zadarmo“.
Ak ste ich ešte nečítali odporúčam vám prečítať „1. Ako sledovať TV zadarmo“ a „2. Ako sledovať TV zadarmo-KODI“ a potom sa  vráťte späť na tento článok.
Pretože prvý článok mal veľmi veľký úspech a druhý článok len za prvých 24 hodín po uverejnení mal viac ako 3 200 zobrazení,rozhodol som sa pokračovať v písaní ďalších článkov na tému „Ako sledovať TV zadarmo- KODI“,tentoraz o tom ako nainštalovať a používať Playlist Loader.
KODI
Najprv znova iba pripomeniem, že Multimediálne centrum KODI je slobodný multiplatformový softvér šírený pod licenciou GNU GPL a zadarmo si ho môžete stiahnuť z Google Play do SMART televízora z operačným systémom Android,Android boxu, ktorý pripojíte k obyčajnému televízoru a takto si vytvoríte Smart TV z Multimediálnym centrom aj zo starého televízora.
Ďalej KODI môžete zadarmo stiahnuť z oficiálnej stránky KODI a nainštalovať do ľubovoľného aj staršieho počítača alebo Notebooku z operačným systémom Windows alebo Linux.

Ak náhodou rozmýšľate o novom PC a Windows je pre vás nenahraditeľný alebo sa ho nijak nechcete vzdať,možno práve pre vás je vhodný HTPC počítač.

HTPC počítač EVOLVEO Win PC X5 to je vlastne prehrávač multimediálny a osobný počítač (4 jadrový procesor Intel) z operačným systémom Windows 10 v jednej malej krabičke z WiFi pripojením. Vhodne pre inštaláciu KODI.

Evolveo-HTPC
Evolveo-HTPC

Pre inštaláciu KODI sú podporované aj systémy Apple Mac OSX,iOS,BSD,počítač veľkosti kreditnej karty Raspberi PI a podobne.

V Multimediálnom centre KODI môžete sledovať nielen online stream televíznych programov, ale vďaka KODI budete mať prístup aj k mnohým TV archívom a streamovacim službám z celého sveta.
KODI-Streaming TV

 

Ako nainštalovať Playlist Loader do KODI.

V minulom článku “ Ako sledovať TV zadarmo – KODI “ som opísal podrobný návod ako nainštalovať a nastaviť PVR IPTV Simple Clienta. Cez tento doplnok do KODI je možné sledovať online televízie, ale iba z jedného playlistu. Ak chcete použiť ďalší playlist musíte znova nastaviť cestu k inému playlistu a reštartovať KODI čo je dosť zdĺhavé a nepraktické.
Ak chcete používať viac playlistov a rýchlo medzi nimi prepínať bez re-štartovania KODI nainštalujte si do KODI Playlist Loader. Ako na to? Ideme pekne po poriadku.
V prvom rade budete potrebovať nainštalovať repozitár doplnkov SuperRepo, v ktorom okrem veľkého množstva rôznych doplnkov do KODI je aj spomínaný Playlist Loader.

Postup ako pridať URL adresu repozitára doplnkov do KODI.

Tu podrobne opíšem postup ako pridať URL adresu repozitára doplnkov  SuperRepo. Existuje veľké množstvo repozitárov, ale postup pridania a nainštalovania je taký istý ako v tomto prípade.
Kurzorom myši nabehnete na „Systém“ a potom kliknete na „Správca súborov„. Na ďalšej obrazovke kliknete na „Pridať zdroj“ Potom kliknete na „Žiadne„. Zadajte URL adresu repozitára,v našom prípade ma SuperRepo URL adresu “ http://srp.nu “ a kliknite hotovo. Potom pomenujte repozitár.(SuperRepo) Kliknite na „OK“ a vzdialenú cestu k Repozitáru na internete máte nastavenú.
Pozrite si prosím inštruktážne video.

Postup ako nainštalovať repozitár doplnkov do KODI.

Keď už máte pridanú URL adresu repozitára ( SuperRepo ), môžete pristupiť na druhý krok a to je inštalácia repozitára. Postupujte následovne.

Kliknite na “ Systém „,“ Doplnky “ a “ Inštalovať doplnky zo zip archívu „. V ďalšom okne kliknite na “ SuperRepo “ Vyberte pre akú verziu KODI chcete repozitár inštalovať, v mojom prípade je to “ Jarvis „. Kliknite na “ Categories „, “ Video “ a “ superrepo kodi jarvis video….zip

Týmito krokmi ste si nainštalovali repozitár doplnkov do KODI „ SuperRepo
V Ďalšom kroku si z tohto repozitára (SuperRepo) nainštalujete doplnok do KODI “ Playlist Loader „.

Postup ako nainštalovať doplnok do KODI Playlist Loader z repozitára SuperRepo.

Postupujete ďalej tak, že kliknete na “ Inštalovať z repozitára „,“ SuperRepo All „,“ Doplnky pre videá “ a “ Playlist Loader „. Potom kliknete na “ Inštalovať “ Po týchto krokoch ste nainštalovali Playlist Loader do KODI. Pre zhrnutie poznatkov si pozrite druhé video.

Postup ako pridávať playlisty do Loadera v KODI.

Playlist Loader je výborny doplnok do KODI na pridávanie viacerých playlistov a rýchle prepínanie medzi nimi bez potreby reštartovať aplikáciu KODI. Takto jednoducho môžete si vyskúšať funkčnosť jednotlivých URL adries na playlisty, alebo M3U playlisty stiahnuté z internetu.
IPTV M3U Playlisty hľadajte v Google,na sťahovacích serveroch a vo fórach o KODI a IPTV.
Google
Ak máte URL adresy na M3U playlisty pripravené, alebo playlisty ste stiahli do vášho zariadenia,jednoducho zadajte cestu k jednotlivým playlistom a môžete začať sledovať online stream televízií,ktoré su na playlistoch. Ak niektorý stream nefunguje je zastaralý už nefunkčný playlist.

M3U playlist ma určitú životnosť,preto ak prestane fungovať potrebujete zohnať nový-funkčný. Či je playlist funkčný ľahko zistite tak že ho vyskúšate v počítači,spustite ho vo VLC playeri alebo v KODI-Playlist Loader.

 
Playlist Loader aktivujete tak, že kliknete na “ Videá “ a „ Doplnky pre videá „. Medzi doplnkami vyhľadáte a kliknete na “ Playlist Loader „.  Na pridanie Playlistu kliknete na “ Add a new list „.
Napíšete ľubovoľné meno playlistu a kliknete na “ Hotovo „. Ak chcete zadať URL adresu vzdialeného playlistu kliknete na “ Remote-list „. Ak máte playlist stiahnutý vo vašom zariadení kliknete na “ Local-list „. Zadajte URL adresu playlistu alebo určte priečinok, kde je playlist uložený na vašom zariadení.
Podobne zadajte aj URL adresu na internete z Logami staníc alebo priečinok vo vašom zariadení. Ak nechcete Lóga používať zadajte “ None „. Týmito krokmi ste pridali playlist do loádera.
Týmto spôsobom môžete popridávať ďalšie playlisty do loadera a hotovo.
Teraz stačí vám kliknúť na playlist,vybrať si program a pohodlne pozerať televíziu zadarmo.
Chcete vyskúšať iný playlist? Kliknite,vyberte program a pozerajte.
Ako pridať playlist do loadera a sledovať televízie zadarmo si pozrite v treťom videu.
Prajem vam prijemne sledovanie online TV a nabudúce napíšem niečo o slovenských a českých doplnkoch do KODI,vďaka ktorím získate prístup do televíznych archívov a na sledovanie tisicov dabovaných filmov a seriálov bez otravných reklám a uplne zadarmo. Preto sledujte môj blog.
Páči sa vám článok,je pre vás zaujímavý a poučný? Zdieľajte ho ďalej. Ďakujem.
Zdieľajte na sociálnych sietiach...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *